Reklama

Tanger, 18 sierpnia

Tanger, 18 sierpnia

25.08.2006
Czyta się kilka minut
Wszyscy mówią "Tanger, Tanger, no to pojechałem. W porcie chmury, smród nieziemski, nawoływania wycieczek. "Nie jest dobrze, pomyślałem, nie jest dobrze. Za pół godziny byłem już w mieście. Przed piątkiem brudne miasto handlowało jak oszalałe.
P

Po krętych zaułkach Kasby oprowadzał mnie Mohammad, którego angielszczyzna była śmiała i nieortodoksyjna. Gdy chciał powiedzieć, że ktoś jest z Anglii, powtarzał "for English, for English". Oprowadzał mnie nader krótko, bo w jednej z ciemnych uliczek przydybał go jakiś mroczny koleżka i nie pozwolił dalej iść. Mnie na szczęście pozwolił. Odchodząc, słyszałem łkanie skruszonego Mohammada.

W ciągu całego dnia myślano, że jestem: Hiszpanem, Włochem, Holendrem, Anglikiem, Amerykaninem, Francuzem. Kilka razy porównano mnie do Ali Baby, ale tylko wtedy, gdy chciano mi coś sprzedać.

Poszedłem na obiad, a tu okazało się, że nie jest 13, tylko 11, bo dwie godziny różnicy. Więc zjadłem śniadanie. Najbardziej smakowała mi bardzo słodka herbata parzona z kłębkiem liści mięty. Przez cały dzień wypiłem cztery. Około drugiej po południu pomyślałem, że może...

7712

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]