Reklama

Tak jak sam zostałem pokochany

Tak jak sam zostałem pokochany

15.05.2006
Czyta się kilka minut
Kilka dni temu zachwycona dziewczyna opowiadała mi, że po latach samotności i oczekiwania spotkała chłopaka, którego pokochała ze wzajemnością...
G

Gdy skończyła opisywać swoje szczęście, zapytała, w jaki sposób ma się przekonać, czy chłopak, który wyznaje jej miłość, naprawdę ją kocha, i czy jego miłość, która dziś przypomina sad obsypany wiosennymi kwiatami, za kilka miesięcy nie stanie się pogorzeliskiem. Trochę zaskoczony pytaniem poradziłem jej, żeby zwracała uwagę nie tyle na to, jak bardzo ukochany pragnie przebywać w jej towarzystwie, jak często zachwyca się jej urodą i jak wzniosłymi słowami opisuje swoją miłość, ale ile jest gotowy stracić, ile poświęcić, z czego zrezygnować, by ją obdarować. Nietrudno bowiem mówić o miłości i być jej na sto procent pewnym, gdy wszystko idzie jak z płatka, a wokół kwitnie maj. Znacznie trudniej kochać i przyjmować czyjąś miłość, gdy bycie razem wymaga trudów, wyrzeczeń, przemiany swojego myślenia i nawyków.

Przypomniałem sobie tę sytuację, gdy przeczytałem...

3153

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]