Reklama

Tak ciepłego stycznia dotąd nie było

Tak ciepłego stycznia dotąd nie było

22.02.2016
Czyta się kilka minut
Co więcej, jak informują NASA i amerykańska Narodowa Administracja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA), żaden miesiąc w historii prowadzonych od 1880 r. pomiarów nie odbiegał od swojej średniej temperatury tak dalece.
Fot. NASA / GISS
T

Temperatura wzrosła najbardziej w Arktyce: aż o cztery stopnie. Pokrywa lodowa jest o milion kilometrów kwadratowych mniejsza w porównaniu z 30-letnią średnią dla tej pory roku (to ponad trzy razy więcej niż powierzchnia Polski). Styczeń był dziewiątym z rzędu najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów i wszystko wskazuje, że 2016 r. będzie cieplejszy od rekordowego roku 2015. Jesteśmy w szczycie wyjątkowo silnego efektu El Niño wpływającego na globalne temperatury. Ale, zdaniem badaczy, główną przyczyną anomalii jest rekordowa zawartość w atmosferze CO2. Gdy politycy spierają się o jego emisję, Ziemia nieubłaganie się ogrzewa. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]