Reklama

Szlachetne rozrywki

Szlachetne rozrywki

11.10.2015
Czyta się kilka minut
Od lat marzyły mu się podwawelskie rewie, burleski i wodewile. Jego sen wreszcie się spełnia. Za miejskie pieniądze.
Natasza Urbańska w spektaklu „Legalna blondynka”, teatr Variété, maj 2015 r. Fot. Jakub Porzycki / FORUM
T

Ten teatr to 14 lat mojego osobistego zabiegania. Tu każdy szczegół jest przeze mnie wymyślony – mówi Janusz Szydłowski, dyrektor naczelny i artystyczny oraz pomysłodawca pierwszego krakowskiego teatru muzycznego Variété (z fr. różnorodność). W dżinsach i szarym podkoszulku wygląda na młodszego, niż wskazuje metryka. Mówi pewnie, gestykuluje.

– Architekci chcą wmurować tu taką tablicę, że cały projekt to mój pomysł. Krępowałem się, bo sobie myślę: pomników nie robi się za życia. Ale powiedzieli mi: „Jak tego nie zrobisz teraz, to potem już nigdy tego nie zrobią. Bez ciebie by takiego teatru nie było” – dodaje głębokim, trenowanym latami aktorskim głosem.

Lampa z konia

W nastrojowym foyer o bordowych ścianach leżą irańskie jedwabne dywany, w rogu stoi odrestaurowany ponadstuletni fortepian. U podnóża schodów ogromny złoty koń, który po...

10258

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]