Reklama

Szariat we wsi

Szariat we wsi

27.09.2015
Czyta się kilka minut
ONR Podhale, grupka zakapturzonych osiłków, tłumek mieszkańców z transparentami: „Nie dla islamizacji Podhala”; „Szkoła to nie obóz dla imigrantów”. Czego boją się w Kościelisku?
Spór mieszkańców Kościeliska w sprawie przyjęcia uchodźców, 21 września 2015 r. Fot. Bartek Solik
W

W gminie jeszcze żadnego uchodźcy nikt nie widział, ale już stali się tematem najgorętszego od lat sporu.
Iskrą była wypowiedź wójta dla „Gazety Krakowskiej”. Bohdan Pitoń, odnosząc się do pytania wojewody małopolskiego, czy gmina byłaby w stanie zapewnić tymczasowo dach nad głową grupie uchodźców, odpowiedział: „Dokonaliśmy przeglądu naszej bazy i zadeklarowaliśmy, że moglibyśmy zakwaterować imigrantów w salach gimnastycznych w naszych szkołach podstawowych”.

Ciupagi mile widziane

Wójt podkreślał: nie zamieszkaliby w Kościelisku, Witowie i Dzianiszu na stałe, lecz na 2–3 dni. Mimo to wśród mieszkańców zawrzało. Najpierw, w niedzielne popołudnie 20 września, podczas spotkania w Witowie, mieszkańcy sprzeciwili się stanowisku wójta. Jedyny głos apelujący o rozsądne, kierujące się chrześcijańskim miłosierdziem przyjęcie uchodźców – trenera skoków...

12786

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czego można oczekiwać od parafialnych baranków bożych?

A co mało mamy swoich?

Bardzo ciekawy artykuł. Pokazuje złożoność postaw wobec uchodźców. I niestety również tą niechęć :(

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]