Reklama

Świadomość siostry

Świadomość siostry

31.03.2009
Czyta się kilka minut
Takiej książki o Janie Pawle II nie dał nam ani kardynał Dziwisz, ani arcybiskup Mokrzycki, ani ks. Maliński, ani Arturo Mari, nie mówiąc o Weiglu, Poniewierskim czy Bonieckim. Nikt.
Z

Zasadniczo wolałabym, aby [te notatki] się ukazały po mojej śmierci" - wyznaje Wanda Półtawska, pisząc o genezie książki. To zrozumiałe. Przed czytelnikiem, przecież nie zawsze życzliwym, otwiera sprawy - jak mówi - "bardzo prywatne". Dlaczego je otwiera? Odpowiada: "Dzieje świętych należą do ludzi, nie są prywatną własnością" i "jednak przekonano mnie - więc uległam".

Zadanie domowe

Sama prezentuje książkę tak: "Tekst, który zdecydowałam się obecnie przekazać czytelnikom, nie został napisany ex post, jak piszą swoje wspomnienia ludzie starzy - powstał o wiele wcześniej, a raczej powstawał przez wiele lat. W pewnej chwili powstała myśl napisania wspomnień, ale nie wyszła ona ode mnie. To Ojciec Święty Jan Paweł II wyraził w 1993 r. takie życzenie. 14 listopada 1993 r.

Ojciec Święty powiedział przy obiedzie, w ...

10609

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]