Reklama

Zostałam z Nim do końca

Zostałam z Nim do końca

09.06.2009
Czyta się kilka minut
Wanda Półtawska: Nie istnieje konflikt "Duśka - kardynał Dziwisz". Jego zastrzeżenia do mojej książki są czymś normalnym - sama miałam zastrzeżenia do jego "Świadectwa", z tym, że nie publikowałam ich w prasie. Rozmawiał ks. Adam Boniecki
Wanda Półtawska i ksiądz Adam Boniecki, Kraków, 7 czerwca 2009 r. / fot. Grażyna Makara
K

Ks. Adam Boniecki: Czy to był dobry moment na publikację "Beskidzkich rekolekcji"?

Wanda Półtawska: On chciał, żebym dała świadectwo. Rozmawiałam z Nim o tym przed śmiercią. On chciał! Wszystko inne mnie nie obchodzi.

Nie myślałam o wydawaniu tej książki teraz. Myślałam, że po mojej śmierci... Ale trzeba było ją przygotować. Kto się po mojej śmierci połapie w tych papierach z pięćdziesięciu lat? Jako pierwszy maszynopis przeczytał abp Michalik. Powiedział: "wydrukuj". A mój aktualny spowiednik uznał, że nie mam wyłącznego prawa do Jana Pawła II, ludzie zaś mają prawo do swoich świętych. Powiedział mi stanowczo: "masz wydać". Więc przygotowałam książkę do druku.

No i szybko pojawiły się pretensje.

Tak, ktoś mi zarzucił, że sobie uzurpuję prawo do Papieża, a tymczasem było...

14504

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]