Reklama

Starał się być dobrym potworem

Starał się być dobrym potworem

24.03.2009
Czyta się kilka minut
W obliczu tragedii, jaka dokonała się w domu Josefa Fritzla, nie można łatwo zrezygnować z pytania "unde malum" - skąd zło.
"

"Nie jestem potworem, jakim uczyniły mnie media" - twierdzi 73-letni mieszkaniec Amstetten, który przez 24 lata więził i gwałcił swoją córkę, a ja podobnie jak wiele innych osób zastanawiam się, kim był, kim jest i jak można zrozumieć to, co zrobił. "Podczas tych 24 lat zawsze wiedziałem, że to, co robię, nie jest właściwe, że musiałem być szalony, godząc się na to", a jednak "prowadzenie drugiego życia w podziemiach mego domu stało się dla mnie czymś normalnym".

Fritzl twierdzi, że jego patologiczne zachowanie jest wrodzone. "Urodziłem się po to, aby gwałcić i powstrzymywałem się przed tym przez stosunkowo długi czas. Mogłem postąpić o wiele gorzej, niż tylko zamykając swoją córkę". Na swoje usprawiedliwienie przywołuje fakt, że był niechcianym dzieckiem, przez poczęcie którego matka miała zdjąć z siebie odium przekleństwa. "Dręczyła mnie i biła, dopóki nie...

9676

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]