Reklama

Śmiertelny atak wściekłości

Śmiertelny atak wściekłości

27.04.2007
Czyta się kilka minut
W poniedziałek 16 kwietnia Amerykanie przeżyli szok i zdziwienie. O ile to pierwsze uczucie wydaje się zupełnie zrozumiałe, drugie zastanawia.
W

Wciąż dowiadujemy się nowych szczegółów o tragedii, która wydarzyła się na uniwersyteckim kampusie w Blacksburgu w Wirginii. Coraz bardziej kompletna staje się sylwetka sprawcy zbrodni, 23-letniego Cho Seung Huia, który po zamordowaniu 32 osób popełnił samobójstwo. Ale co ten "śmiertelny przypływ wściekłości" albo "siejące zniszczenie miotanie się w szale" - jak można przetłumaczyć opisujące zbrodnię angielskie słowo rampage - oznacza dla Ameryki? Do jakiej dyskusji - jeśli w ogóle - doprowadzi i jakie mogą być jej skutki?

Zszokowani i zdumieni Amerykanie pytają: "Jak mogło do czegoś takiego dojść?". O ile jednak to pierwsze z uczuć jest zupełnie zrozumiałe, to drugie z nich zastanawia. Zaszokowany był pewnie cały świat, śledząc wydarzenia w Wirginii na ekranach telewizorów. Zarazem obrazy te wydawały się znajome. To prawda, że zginęła rekordowa liczba osób,...

8218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]