Reklama

Śmierć dziennikarza

Śmierć dziennikarza

02.05.2011
Czyta się kilka minut
Potrzeba było ponad 18 lat, aby środowisko dziennikarskie zaczęło się głośno domagać wyjaśnienia sprawy tajemniczego zaginięcia poznańskiego reportera Jarosława Ziętary.
T

To niewątpliwy sukces jego dwóch kolegów: Krzysztofa Kaźmierczaka i Piotra Talagi, którzy niezłomnie walczyli, by o sprawie nie zapomniano. Kiedy jesienią 2008 r., jeszcze jako dziennikarz "Newsweeka", poszedłem tropem ich ustaleń i napisałem duży tekst o Ziętarze, wielu kolegów po piórze pukało się w głowy i mówiło, że wierzę w spiskowe teorie. Dziś na ten sam temat pojawiają się dziesiątki publikacji, a Ziętara przedstawiany jest jako zamordowany wybitny dziennikarz śledczy i autor tekstów o największych polskich aferach. Tymczasem Jarek był młodym, inteligentnym, dobrze zapowiadającym się reporterem i jeśli go zabito, to za to, co planował napisać, a nie za to, co już zrobił. Nie trzeba dodawać mu fałszywego splendoru, by domagać się wyjaśnienia jego prawdopodobnej śmierci.

Ziętara wyszedł z domu 1 września 1992 r. i słuch o nim zaginął. Początkowo policja...

3056

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]