Reklama

Ładowanie...

Skręt a sprawa polska

14.06.2011
Czyta się kilka minut
Najświeższy raport pokazujący fiasko światowej polityki antynarkotykowej dotyka również Polski. I również Polacy muszą odpowiedzieć na pytanie, czy cena wojny z narkomanią nie jest zbyt wysoka.
W

W życie wchodzi właśnie znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, która po 11 latach funkcjonowania w Polsce niezwykle restrykcyjnego prawa zmierza w stronę rozwiązań bardziej liberalnych. Od dziś polscy prokuratorzy będą mogli umorzyć śledztwo, jeśli przy zatrzymanej osobie znalezione zostaną niewielkie ilości narkotyków, a z materiału dowodowego będzie wynikać, że podejrzany nie jest dilerem.

Celem zmian prawnych jest również korekta kierunku walki z narkomanią. Policjanci mają przestać łatać statystyki przestępczości narkotykowej zamykaniem studentów z przysłowiowym jointem w dłoni, a z większą energią zabrać się za tropienie mafii producentów i handlarzy. Poza tym struktury państwa mają być nastawione nie tylko na karanie, ale także na leczenie oraz uświadamianie młodzieży zagrożeń.

Nieskuteczne zaostrzenie
...

14315

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]