Reklama

Skopiuj, wklej, zaprezentuj

14.04.2009
Czyta się kilka minut
Handel prezentacjami maturalnymi kwitnie: nie przeszkadza mu państwo, nie tępią szkoły, wspierają portale edukacyjne. Kultura szkolno-uczelnianego oszustwa ma się dobrze.
A

Arkusze i rozwiązania matur z języka polskiego znajdziesz po godzinie 15 na www.onet.pl.

Dział ogłoszeń popularnego portalu dlaStudenta.pl. "Witam, posiadam ponad 200 prac maturalnych na różne tematy. Wszystkie są sprawdzone, zostały napisane przez wykładowców akademickich, nauczycieli oraz uczniów. Ceny od 40 do 180 zł. Zaklikaj, a dowiesz się, jak mogę Tobie pomóc. Nie kupuj kota w worku!".

Pod ogłoszeniem numer gadu-gadu i telefonu komórkowego. Młody głos zaprasza do napisania oficjalnego e-maila. Na zamówienie "romantycznej i pozytywistycznej wizji patriotyzmu" odpowiada: "Witam, na ten temat posiadam pracę napisaną przez prof. Została oceniona na 100 proc. podczas ostatniej matury. Na Twój temat posiadam również inne prace napisane przez polonistów LO i dostaniesz je gratis jeśli zakupisz pracę, którą polecam".

...
16492

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]