Reklama

Skaczcie z radości!

Skaczcie z radości!

09.12.2008
Czyta się kilka minut
W życiu Kościoła widać współcześnie pewną skrajność w sposobie patrzenia na radość, taniec, pogodę ducha w ludzkim życiu. Traktuje się je z góry jako uczucia i zachowania, które przynależą do sfery życia świeckiego i są powierzchowne. Zapewne jest to cena, którą płacimy za złe rozumienie wiary, kiedy wiąże się ją przede wszystkim z takimi stanami jak smutek, grzech, cierpienie czy z ustawicznym zakładaniem wora pokutnego.
D

Dlatego bardzo dobrze się stało, że w nowym przekładzie Biblii, wydanym przez Edycję św. Pawła, fragment Kazania na Górze w Ewangelii św. Łukasza tłumacze oddali innymi niż dotąd słowami. Tam, gdzie dawniej słyszeliśmy: "Cieszcie się i radujcie, bo wielka jest wasza nagroda w niebie", teraz czytamy: "Cieszcie się i skaczcie z radości...".

Więź człowieka z Bogiem opiera się przede wszystkim na wielkiej radości! Możemy ją wyrazić śpiewem, tańcem - tak jak potrafimy. Radość płynąca od człowieka, który wierzy i kocha Boga, oddziałuje w pozytywny sposób na innych ludzi, dając nadzieję tym, którzy przeżywają trudności.

Ewangelia paradoksów

W Biblii znajdujemy bardzo wiele przesłań o roli radości w życiu człowieka. I te przesłania pochodzą przecież od Boga!

W Psalmach ciągle słyszymy...

6287

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]