Reklama

Sceptyczni entuzjaści

Sceptyczni entuzjaści

09.02.2003
Czyta się kilka minut
P

Po tym, jak 13 grudnia 2002 r. negocjacje Polski z Unią Europejską zakończyły się porozumieniem, postanowiliśmy poprosić Księży Biskupów-Ordynariuszy o odpowiedź, czy są za, czy przeciw wstąpieniu do UE na wynegocjowanych warunkach. Z 42 ordynariuszy w ankiecie wzięło udział 21. Większość z tych Księży Biskupów, którzy nie przyjęli naszego zaproszenia, wyjaśniła motywy, jakie nimi kierowały. Bp Andrzej Suski z Torunia poinformował, że jego stanowisko „jest tożsame ze stanowiskiem wyrażonym przez Konferencję Episkopatu Polski w dokumencie pt. »Biskupi polscy wobec integracji europejskiej^ z dnia 21 marca 2002 r.”. Kilku innych Księży Biskupów uważało, że udział w ankiecie wciągnąłby Episkopat w agitację polityczną na rzecz integracji. Niektórzy po prostu nie chcieli wypowiadać się na łamach „TP”. Byli wreszcie tacy, którzy są przeciwni wstąpieniu Polski do UE (oraz jeden, który...

55051

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]