Reklama

Same się prosimy

Same się prosimy

02.10.2017
Czyta się kilka minut
Większość gwałtów nie jest zgłaszana, także dlatego, że procedury sądowe i policyjne nie pomagają ofiarom w mówieniu o tym.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
C

Co wspólnego może mieć ze sobą pozornie nieistotny news o tym, że 13-letniej dziewczynce imieniem Demetra kazano opuścić klasę, póki jej ktoś nie przyniesie ubrań na zmianę (bo minisukienka na ramiączkach zdała się dyrekcji kalifornijskiej szkoły zbyt wyzywająca), z wiadomościami o będących na ukończeniu pracach nad mapą przestępstw seksualnych, z której dowiemy się, gdzie w naszej okolicy mieszkają gwałciciele i pedofile?

Dziewczynka na lekcje wróciła dopiero po założeniu legginsów (spodenki i tiszert, które przywiózł zaalarmowany ojciec, też nie okazały się wystarczająco skromne). Usłyszała również, że swoim wyglądem „rozprasza chłopców” i że to po prostu niedopuszczalne. Komentujący tekst czytelnicy w miażdżącej większości przyznawali rację dyrekcji placówki, potępiając przy okazji wszystkie nieskromnie odziane i rozgogolone dziewuszyska, które aż się proszą. A o...

4961

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Tak jak i opisywane historie... http://codziennikfeministyczny.pl/prokuratura-umarza-sprawe-gwalt-na-kobiecie-z-niepelnosprawnoscia/

Szanowna Pani Autorko, nie masz racji. Jak dowodzi tego wczorajsza akcja z najazdem prokuratury na organizacje pozarządowe broniące praw kobiet, kobiety stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Państwa naszego, Chrystusa Narodów i Przedmurza Chrześcijaństwa. Pokornie więc proszę, założyć wór pokutny (zasłonić ramiona) i udać się proszę do pierwszego autokaru wiozącego na akcję obrony granic, różańcami.

Co lato w pobliskim kościele ogłasza się apel aby nawiedzać go będąc ubranym "stosownie".Myślę, że nie chodzi tu o to iż to "rozprasza wiernych" a o zwykłą estetykę .To "stosownie "odnosi się i do ubioru do teatru, do pracy,w odwiedziny do znajomych; czemu nie miałoby się odnosić do szkoły? Oczywiście pamiętamy przygnębiające czasy granatowych mundurków,ale proszę przywołać z pamięci lekcje w dni "bezmundurkowe" kiedy w klasie pojawiało się kilkoro w zagranicznych dżinsach lub sweterkach. To a propos Kalifornii.Co do statystyk z lat 2014-15 ;chwały nam nie przynoszą.Gdyby jednak takie statystyki były z czasów międzywojennych, lub jeszcze dawniejszych -byłyby jeszcze bardziej przygnębiające(o ile wtedy ktoś fakt gwałtu by ujawnił).Chcę przez to powiedzieć, że pozycja kobiet ,ich znaczenie ,możliwości obrony -nieustannie rośnie -zapewne zbyt wolno w opinii samych zainteresowanych.Życzę Paniom powodzenia na tej drodze -ale nie pozbywajcie się Panie tej tak sympatycznej cechy jak (słowo już nie używane) - zalotność.

To przecież logiczne, ubiór ukazujący własne walory seksualne jest reklamą własnej seksualności. Zatem chodzi oczywiście o seks. W reakcji piękny księciunio na "białym rumaku" ma zabłysnąć elokwencją, pozycją, portfelem i kontrakt zawarty, a że czasem zamiast tego napatoczy się jakiś "niechciany" gbur? Stanowczo 13 latki nie powinny składać takich "ofert". Szkoła miała rację, ale ok, można nafaszerować facetów bromem, zastraszyć sądami, przekreślić tysiące lat ewolucji, a potem zachwycać się brutalami z kręgu kulturowego w którym kobieta jest tyle warta co wielbłąd czy koza. Można i coraz częściej tak właśnie się czyni. Tylko nie wiem czemu ta "schizofrenia" mentalna ma służyć?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]