Reklama

Sakrament kontroli duszpasterskiej

Sakrament kontroli duszpasterskiej

17.06.2013
Czyta się kilka minut
O

O większą otwartość Kościoła zaapelował papież Franciszek podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu św. Marty 25 maja. Papież ubolewał, że zbyt często ludzie Kościoła stają się „kontrolerami wiary”. Przestrzegał też przed zawłaszczeniem Boga, zamykaniem drzwi Kościoła, a także napiętnował odmowę ochrzczenia dziecka niezamężnej kobiety i niezrozumienie istoty sakramentu oraz skupianie się duchownych na wypełnianiu procedur administracyjnych. „Pan Jezus ustanowił siedem sakramentów, a my przez tę postawę ustanawiamy ósmy: sakrament kontroli duszpasterskiej!” – powiedział papież.

Papież Franciszek wiele mówi o Kościele. Ostatnio zaczął cykl katechez środowych poświęconych Kościołowi. Często wspomina o potrzebie otwartości i akceptacji w Kościele. Obrazem, który w cytowanej homilii powraca jak refren, są drzwi zamknięte przed pragnącymi Bożej łaski...

2331

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]