Reklama

Ładowanie...

Sakrament kontroli duszpasterskiej

17.06.2013
Czyta się kilka minut
O

O większą otwartość Kościoła zaapelował papież Franciszek podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu św. Marty 25 maja. Papież ubolewał, że zbyt często ludzie Kościoła stają się „kontrolerami wiary”. Przestrzegał też przed zawłaszczeniem Boga, zamykaniem drzwi Kościoła, a także napiętnował odmowę ochrzczenia dziecka niezamężnej kobiety i niezrozumienie istoty sakramentu oraz skupianie się duchownych na wypełnianiu procedur administracyjnych. „Pan Jezus ustanowił siedem sakramentów, a my przez tę postawę ustanawiamy ósmy: sakrament kontroli duszpasterskiej!” – powiedział papież.

Papież Franciszek wiele mówi o Kościele. Ostatnio zaczął cykl katechez środowych poświęconych Kościołowi. Często wspomina o potrzebie otwartości i akceptacji w Kościele. Obrazem, który w cytowanej homilii powraca jak refren, są drzwi zamknięte przed pragnącymi Bożej łaski...

2331

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]