Reklama

Rzeki zmieniają swój bieg

Rzeki zmieniają swój bieg

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Wiara daje wewnętrzny pokój i pogodę ducha tam, gdzie trudno się ich spodziewać. Wiem o tym, bo bardzo wiele razy to widziałem.
M

Mówienie o "zwariowanym świecie" jest absurdem. To nie świat wariuje, lecz ludzie. I nie świat doprowadza do zachwiania równowagi psychicznej, lecz my sami. Udoskonalając świat - jak się okazuje - nie czynimy go wcale łatwiejszym dla ludzi. Paradoksalnie, udoskonalenie (przyspieszenie) środków komunikacji (i tej do poruszania się w przestrzeni, i tej polegającej na przekazywaniu wiadomości) dało nam poczucie, że coraz mniej mamy czasu. Wzrost dobrobytu - w skali globalnej - nie pociągnął za sobą zmniejszenia obszarów nędzy. Materialny postęp nie przekłada się na wzrost liczby ludzi szczęśliwych, nawet wprost przeciwnie: w Polsce poprawie sytuacji gospodarczej towarzyszy wzrost liczby osób dotkniętych depresją, nerwicami itp. dolegliwościami. Zapotrzebowanie na psychoterapeutów rośnie, choć - jak mogłoby się wydawać  - po upadku komunizmu życie ludzi stało się jednak znacznie...

4145

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]