Reklama

Rząd na zdrowie

Rząd na zdrowie

13.11.2005
Czyta się kilka minut
Mamy rząd, choć nie wiadomo, czy na pewno. Musi najpierw zdobyć wotum zaufania. Mniejszościowy rząd, który ma naprawiać państwo, może zdobyć poparcie jedynie kupując je u jeszcze mniejszych mniejszości parlamentarnych, czyli... psując państwo.
P

Premier obiecuje “tanie państwo", a w tym samym czasie jego minister finansów prosi go o zwiększenie deficytu, czyli chce, aby państwo było droższe. Rząd utworzony przez ugrupowanie, które straszyło podniesieniem VAT przez konkurentów, zastanawia się, czy nie podnieść VAT na żywność. Minister spraw wewnętrznych obiecuje “promocję policjantów w policji" i rozpoczyna od wypromowania na szefa policji generała, który nigdy policjantem nie był.

Równocześnie ten sam rząd rozsądnie koryguje fantastyczne wyborcze obietnice boomu mieszkaniowego i przedstawia plany likwidacji rozlicznych agencji i funduszy, od lat skutecznie odsysających pieniądze z budżetu. Miejmy nadzieję, że te zapowiedzi zostaną zrealizowane. Jednak najciekawsza decyzja to powierzenie ministerstwa zdrowia Zbigniewowi Relidze, którego program ma wiele wspólnego z programem PO, ale niewiele z...

1412

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]