Reklama

Rozmowy niedokończone

Rozmowy niedokończone

26.10.2015
Czyta się kilka minut
Reszka: pewnego przedwyborczego dnia, brnąc przez internetowy bluzg, postanowiłem odnaleźć jego twórców i porozmawiać z nimi.
Rys. Kamila Zarembska
B

Bogaci i biedni, starzy i młodzi, wykształceni i nie. Samotni, po przejściach, a także szczęśliwi. Chwalą się zdjęciami żon, dziewczyn, wnuków i ulubionego motocykla.

Lubią wiersze, muzykę, kochają zwierzęta. Tylko gdy puszczają im hamulce, robią się bezwzględni. Gotowi są powiesić, pchnąć kosą, wypędzić z Polski.
Oto poczet hejterów.

Biały kołnierzyk
Szanowny Panie Macieju,
jestem dziennikarzem »Tygodnika Powszechnego«. Pod memem dotyczącym posła Mirona...

17971

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Mt 22,39: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego." === Kpł 19,18: "Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego." === Szczęść Boże, hejterze.

אל לו לאדם להיות אכזרי, ואם חטא לו חברו ובא לפייסו ולבקש ממנו סליחה

Panie Pawle, dziękuję za ten artykuł. Mnie pomógł bez wrogości i strachu spojrzeć na autorów tych komentarzy; a odnoszę wrażenie, że i niektórym z nich ta rozmowa pomogła sie uwolnić z pułapki własnej samonakręcającej się złoćsi.

Bardzo ciekawy artykuł. Może dałoby się jeszcze zdobyć komentarz od osób które tworzyły te memy, które chyba też miały na celu wywołać takie a nie inne komentarze. Zapewne większość robi to by wykazać się "kreatywnością" nie myśląc wogóle o tym kogo krytykują czy wyśmiewają.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]