Reklama

Ładowanie...

Rozmowa z Ojcem

14.10.2008
Czyta się kilka minut
W jakim stopniu zachowujemy jego nauczanie? Każda odpowiedź będzie prawdziwa i fałszywa zarazem.
B

Bogactwo treści przekazanych przez Papieża jest trudne do objęcia. Są w tym ogromie takie elementy, które zostały podjęte przez Kościół w Polsce, i takie, które przeszły prawie niezauważone. Inaczej to wygląda w Przemyślu, inaczej w Szczecinie, inaczej w dużym mieście, a inaczej na prowincji... Świadomy tych trudności postanowiłem podjąć osobistą rozmowę z Janem Pawłem II. Patrzę na świat i Kościół jako duszpasterz, który nie czyta teoretycznych analiz pastoralnych, ale na co dzień spotyka się z ludźmi, spowiada, stara się towarzyszyć w rozmaitych życiowych sytuacjach, dlatego czuje się adresatem sugestii duszpasterskich, zawartych przez Papieża w liście "Novo millennio ineunte".

Czeka nas porywające zadanie - mamy podjąć na nowo pracę duszpasterską. To zadanie dotyczy nas wszystkich. Pragnę jednak zwrócić uwagę na pewne priorytety duszpasterskie, które...

16404

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]