Reklama

Rozgryzanie świętego Pawła

Rozgryzanie świętego Pawła

22.07.2008
Czyta się kilka minut
Zmagając się z myślą apostoła z Tarsu, warto mieć w rękach nie tylko dobre tłumaczenie jego pism, ale również odpowiedni komentarz. Przekład "czterech tłumaczy" ma też i trzeci walor: jest ekumeniczny.
O

Obchodzimy w Kościele jubileuszowy Rok św. Pawła, który ma zachęcić chrześcijan nie tylko do przypatrzenia się tej nietuzinkowej postaci, ale też do odkrycia w nim "wzoru całkowitego oddania Panu i Jego Kościołowi, a także wielkiego otwarcia na ludzkość i na jej kultury" (Benedykt XVI). Cieszy więc fakt, że w Bibliotece "Więzi" pojawił się ekumeniczny przekład dwóch ksiąg biblijnych szczególnie z nim związanych: Dziejów Apostolskich, których jest głównym bohaterem, oraz Listu do Rzymian.

Św. Paweł nie jest łatwym autorem. Do takiego wniosku dojdzie każdy, kto przebrnie przez jego Listy, zwłaszcza zaś przez ten napisany do Rzymian, będący jego teologicznym opus magnum. Problem to zresztą nienowy. Nie kto inny jak św. Piotr, kończąc swój Drugi List, napisał: "Są w nich [listach Pawła] trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało...

5106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]