Reklama

Ładowanie...

Roszada w paszczy lwa

22.04.2008
Czyta się kilka minut
Na Kremlu trwa operacja "Następca": za kilka dni inauguracja prezydentury Miedwiediewa. Jednak liczba politycznych polis ubezpieczeniowych, jakie wykupił Putin, może świadczyć o jego niepewności, czy uda się pozostać na szczycie piramidy.
W

W W Moskwie trwa eksperyment sukcesyjny. Po wyreżyserowanej marcowej operetce wyborczej ustępujący prezydent Putin przystąpił do nerwowego przesuwania figur na szachownicy władzy. Kombinacja powinna dać mu jak najwięcej gwarancji, że następca - Dmitrij Miedwiediew - nieprędko stanie się samodzielnym graczem, a realnym ośrodkiem władzy będzie od

8 maja rząd z premierem Putinem na czele.

Jak obejść konstytucję

Jednym z firmowych dań politycznej kuchni Władimira Putina jest przeprowadzanie reform ustrojowych i fundamentalnych zmian w strukturze władzy bez noweli konstytucyjnej.

Już na początku pierwszej kadencji, chcąc przykręcić śrubę nazbyt samodzielnym szefom regionów, Putin stworzył nowe jednostki administracyjne: siedem okręgów federalnych, na których czele stanęli pełnomocnicy prezydenta....

7447

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]