Reklama

Radość o poranku

Radość o poranku

08.08.2004
Czyta się kilka minut
Człowiek, który przeszedł to i owo, na wozie i pod wozem, czerpiąc z krynicy życia i zakąszając solą z beczki, przez co osiwiał lub wyłysiał, a może nawet i jedno, i drugie - wie, że najlepszym przyjacielem człowieka jest poranek.
J

Jeśli o mnie idzie, to moim najbliższym przyjacielem jest poranek piątkowy. Dzieje się tak za sprawą “Gazety Telewizyjnej" (dodatku telewizyjnego do “Gazety Wyborczej"), która co tydzień pomaga mi pokrzepić zbolałą duszę, intelektowi zaś podsuwa wiedzę niezbędną do przeżycia w tym ponurym świecie. Co piątek zatem krzepię duszę rozwiązując te krzyżówki z “Gazety Telewizyjnej", które nie sprawiają mi kłopotu złożonością haseł i nie zmuszają do udręk anagramowania. Osiągnąwszy sukces popadam w zadowolenie, które może niekiedy trwać cały dzień bez krzywdy dla otoczenia. W takim stanie człowiek może przenosić góry. Jeśli zaś idzie o wiedzę niezbędną do przeżycia, to dzięki “Gazecie Telewizyjnej" dowiaduję się, w jakim kanale i o której godzinie będzie emitowany film z detektywem-karateką, co umie małym palcem lewej stopy (obutej) trafić złoczyńcę w źrenicę lewego oka, kolejnym...

3920

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]