Reklama

Przeurocze zwierzęta

Przeurocze zwierzęta

09.10.2007
Czyta się kilka minut
1.
C

Co robią Polacy jesienią 2007 roku? Jeśli wierzyć codziennym gazetom, mieszkańcy kraju nad Wisłą zajmują się przede wszystkim poszukiwaniem najtrafniejszej odpowiedzi na pytanie "kim jest Jarosław Kaczyński?" (albo: "kim są bracia Kaczyńscy?"). To fundamentalne pytanie ma, rzecz jasna, szereg wariantów pochodnych, w rodzaju: "za co kochamy braci Kaczyńskich?", "co nas denerwuje w braciach Kaczyńskich?", "czy to prawda, że Jarosław Kaczyński jest najlepszym premierem po 1989 roku?", "czy to prawda, że Jarosław Kaczyński jest najgorszym premierem po 1989 roku?", "co miał na myśli premier, gdy wygłaszał rzeszowskie przemówienie", etc.

2.

Przesadzam? Tylko trochę. Biorę do ręki "Europę", dodatek do "Dziennika" z 22 września, i widzę w nim artykuły: "Ujarzmianie sytuacji", "Rzadki typ inteligenta", "Polityk z powołania" i "Zemsta radykała". Ich...

3547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]