Reklama

Przeurocze zwierzęta

Przeurocze zwierzęta

09.10.2007
Czyta się kilka minut
1.
C

Co robią Polacy jesienią 2007 roku? Jeśli wierzyć codziennym gazetom, mieszkańcy kraju nad Wisłą zajmują się przede wszystkim poszukiwaniem najtrafniejszej odpowiedzi na pytanie "kim jest Jarosław Kaczyński?" (albo: "kim są bracia Kaczyńscy?"). To fundamentalne pytanie ma, rzecz jasna, szereg wariantów pochodnych, w rodzaju: "za co kochamy braci Kaczyńskich?", "co nas denerwuje w braciach Kaczyńskich?", "czy to prawda, że Jarosław Kaczyński jest najlepszym premierem po 1989 roku?", "czy to prawda, że Jarosław Kaczyński jest najgorszym premierem po 1989 roku?", "co miał na myśli premier, gdy wygłaszał rzeszowskie przemówienie", etc.

2.

Przesadzam? Tylko trochę. Biorę do ręki "Europę", dodatek do "Dziennika" z 22 września, i widzę w nim artykuły: "Ujarzmianie sytuacji", "Rzadki typ inteligenta", "Polityk z powołania" i "Zemsta radykała". Ich...

3547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]