Reklama

Przestrzenie pomostowe

Przestrzenie pomostowe

03.04.2006
Czyta się kilka minut
Czy możliwa jest współpraca wolontariuszy z organizacji kościelnych i świeckich?.
G

GRZEGORZ PAC: - Czy współpraca organizacji kościelnych i świeckich układa się tak źle, że jest tematem do rozmowy?

PIOTR CZEKIERDA: - A czy wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizujący Przystanek Woodstock, są w stanie zrobić coś razem z wolontariuszami Caritasu czy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy jadą latem na pola pod Lednicą?

- Są w stanie?

PC: - Niektórzy twierdzą, że nie ma problemu, jeśli wyznaczy się jasny cel. Inni sobie tego nie wyobrażają. To chyba zarówno problem natury ideowej, jak kwestia umiejętnego zarządzania dobrami ludzkimi, właściwego wyznaczania celów służących dobru wspólnemu.

Na warsztatach, jakie zorganizowaliśmy na ten temat podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego we wrześniu 2005 r., padały głosy, że chęć bycia wolontariuszem jest głębsza, niż fakt utożsamiania...

11260

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]