Reklama

Przemienienie w Abu Zabi

Przemienienie w Abu Zabi

11.03.2019
Czyta się kilka minut
Łukasz Ewangelista tak opisuje końcówkę wydarzenia, które zwykło się nazywać Przemienieniem Pańskim, choć tak na dobrą sprawę to nie Jezus doznał odmiany, ale apostołowie.
G

Gdy Mojżesz i Eliasz opuszczali Jezusa, „Piotr, nie wiedząc, co mówi, odezwał się do Jezusa: »Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, drugi dla Mojżesza, a trzeci dla Eliasza«. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich. Kiedy wchodzili w obłok, ogarnął ich lęk. A z obłoku rozległ się głos: »On jest moim Synem wybranym, Jego słuchajcie«”.

Apostołowie zrozumieli, że ich Mistrz jest tym, którego przyjście zapowiadali prorocy. Piotr chce ten moment jakoś utrwalić, stąd pomysł na budowę namiotów. Nie o to jednak chodziło Jezusowi. Jego misją było i jest dotarcie do każdego człowieka i upewnienie go, że jest wybrany, niepowtarzalny w swoim pięknie, ale i w brzydocie, jest dzieckiem Boga, którym On się nigdy nie brzydzi. I że mieszkaniem Boga nie jest tylko jakieś określone miejsce, namiot, świątynia, obrzędy – ale cały świat. Tym samym...

2741

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]