Reklama

Przebieranie

Przebieranie

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Wrócili do kraju marynarze, przetrzymywani w niewoli u korsarzy, którzy uprowadzili ich statek u wybrzeży Afryki.
W

W zimowej stolicy Polski spłoszony koń zaprzężony do sań zdemolował targowisko pod Gubałówką i poważnie zranił kilka osób.

Wydawałoby się, że te wiadomości pochodzą z pożółkłego "Kuryera" w jakimś archiwum albo z listu pisanego na początku XIX wieku. Tymczasem są to wiadomości ze stycznia 2009 r.

Można by pomyśleć, że rzeczywistość lubi się przebierać. Aby zadziwić i zwiększyć swą atrakcyjność, sięga po stare kostiumy i nieużywane już rekwizyty.

Tylko ból, zaskoczenie, bezradność, przerażenie są w każdej epoce łudząco do siebie podobne.

Rozmowy

Od pewnego czasu ulubioną formą przekazu jest rozmowa. Rozmowa-rzeka w książce, rozmowa--strumyk w tygodniku czy gazecie, rozmowa-sadzawka (czasem mętna) w telewizji. Na owe sadzawki zaprasza się u nas często nie te osoby, które...

2162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]