Reklama

Protest na granicy

Protest na granicy

25.10.2021
Czyta się kilka minut
„Matki na granicę” – ponad czterysta osób wzięło udział w proteście przed posterunkiem Straży Granicznej w Michałowie w sobotę 23 października.
JACEK TARAN
D

Domagano się wpuszczenia do strefy stanu wyjątkowego organizacji pomocowych i mediów oraz tego, by uchodźcy przestali być używani w rozgrywkach politycznych. Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska odczytały swój apel do władz: „Chcemy wyrazić nasz sprzeciw wobec niehumanitarnego traktowania i odzierania z godności uchodźców i wspólnie zaapelować, by rząd, który sam nie pomaga, pozwolił na udzielanie pomocy medycznej i prawnej”. Pod apelem podpisała się też Danuta Wałęsa.©(P)


Co się dzieje na granicy? Niektórzy migranci i uchodźcy są wyrzucani przez Straż Graniczną jeszcze po stronie polskiej, w jakimś trudno dostępnym miejscu. Po to, żeby ich zniechęcić.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Fotoreporter i dziennikarz, fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego prace publikowane były m.in w „Gazecie Wyborczej”, „Vogue...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jeśli następuje nielegalne przekroczenie granicy przy, co oczywiste, zniszczeniu przygranicznej infrastruktury, jednocześnie przez 100 osób, jak to ostatnio często ma miejsce, to czego mamy prawo oczekiwać od Straży Granicznej ? Czy powitanie z ciepłą pizzą a la Franciszek Starczewski byłoby satysfakcjonujące dla pań prezydentowych ? Rozumiem, że to co obecnie oferuje Straż Graniczna czyli ciepłe napoje i pomoc medyczna dla potrzebujących to za mało.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]