Reklama

Prostota

18.10.2021
Czyta się kilka minut
K

Któryś raz słyszymy, że prezes Kaczyński odejdzie z rządu na pokręcony front walki wewnątrzpartyjnej. Podawane tu i ówdzie powody są niezmienne. Od dawna mówi się, że szwankuje mu zdrowie, bądź też, że na froncie partyjnym dzieją się – z jego punktu widzenia – sprawy ważniejsze niż w rządzie RP. Są to opinie dobre, bo i zdrowie jest najważniejsze, i rząd ten nie ma tak naprawdę żadnego specjalnego znaczenia.

Trudno się nie zgodzić, sam on, parę lat temu, a było to rzec trzeba śmieszne, powiedział jakiemuś dziennikarzowi, że czuje się znakomicie jak na tę ilość dochodzących go życzeń śmierci, raków bądź chorób mniej lub bardziej egzotycznych. Była to wypowiedź na tyle osobista i na tyle pozbawiona Kaczyńskiego w Kaczyńskim, że aż ciekawa i dobra do tzw. refleksji. A więc, odhaczmy, że raczej nie zdrowie Gospodarza jest powodem tej plotki-nieplotki. Druga jej część jest bardziej...

4238

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]