Reklama

Prof. Hellera przygoda z wszechświatem

Prof. Hellera przygoda z wszechświatem

12.03.2008
Czyta się kilka minut
Nagroda Templetona dla ks. Michała Hellera to radość dla przyjaciół laureata. My, redakcja "Tygodnika, cieszymy się oczywiście nie tylko dlatego, że Ksiądz Profesor od lat jest naszym przyjacielem i wiernym autorem, więc i na nas spływa jakiś maleńki odblask chwały, ale źródłem radości jest nade wszystko to, że nagrodę otrzymuje wspaniały człowiek. W końcu nie wszyscy wybitni uczeni muszą być wspaniałymi ludźmi...
W

Wspaniałość ks. Michała wyraża się przede wszystkim w tym, że jest człowiekiem skromnym. Nigdy nie widziałem u niego - a znamy się ponad czterdzieści lat - najmniejszej skłonności do eksponowania swej wielkości, wynoszenia się nad innych. On tak się odnosi do ludzi, że w jego obecności wszyscy się czują mądrzy, interesujący i piękni.

Jako duszpasterz akademicki w Krakowie w latach 60. i 70. organizowałem w kościele św. Anny serie spotkań z wybitnymi ludźmi nauki. Poza wygłaszanymi w kościele, dostępnymi dla wszystkich wykładami niektórzy z nich prowadzili także konwersatoria dla osób bardziej zainteresowanych.

Te konwersatoria z czasem zaczynały żyć swoim życiem, oderwane od struktur duszpasterstwa. Ks. Heller prowadził taką właśnie grupę, w której uczestniczyli studenci nauk ścisłych.

Ks. Michał Heller fascynuje swoją radością...

1737

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]