Reklama

Premierzy dwaj

Premierzy dwaj

16.08.2011
Czyta się kilka minut
W piątek, 12 sierpnia, w godzinach południowych odbyły się (w odstępie jednej godziny) konferencje prasowe dwóch premierów: poprzedniego i obecnego.
J

Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszył wierny poseł Hofman, a głównym rekwizytem, mającym unaocznić wagę poruszanej problematyki, był kanister na benzynę. Obok Donalda Tuska stał, jak zwykle, dzielny rzecznik Graś; rekwizytów (poza flagą państwową) nie było.

Zarówno prezes Kaczyński, jak premier Tusk zwołali swoje konferencje nie dla błahych, przedwyborczych igraszek, lecz z troski o los upadającego państwa i jego nieszczęsnych obywateli. Przy tym: były premier milcząco zgłosił chęć wzięcia na siebie ciężaru obowiązków, które przerosły jego następcę, zaś premier aktualny dał do zrozumienia, że nie może przyjąć tak wielkiego poświęcenia ze strony swego następcy.

Prezes Kaczyński przedstawił plan obniżenia cen benzyny i wspomożenia tych, którzy zaciągnęli kredyty we frankach (szwajcarskich). Albo inaczej: zasugerował, że pod jego rządami benzyna...

2157

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]