Reklama

Prawy podprogowy

Prawy podprogowy

09.10.2007
Czyta się kilka minut
Nic nie jest tym, czym się zdaje. Wie to morska świnka, wiedzą to dobrze Bracia, fundujący nam strzelaninę w gabinecie luster, coraz lepiej wiemy także i my. Nawet jeśli beza jest bezą, bezą, bezą, to pozory mylą, mylą, mylą.
P

Pamiętają Państwo, jak onegdaj minister Kaczmarek zachęcał nas do wymiany dowodów osobistych na nowe? Któż jest na tyle naiwnym, by dziś tak sądzić? Nawet pacholę dostrzeże z perspektywy czasu prawdziwy cel bombardowania narodu wymianą dokumentów. Mieliśmy do czynienia z podprogową kampanią wyborczą przyszłego naówczas, a dziś zdecydowanie niedoszłego premiera rządu odrodzenia narodowego. Kaczmarek bynajmniej nie zachęcał do wymiany dowodu, on dawał dowód gotowości wymiany przywódcy na nowego, lepszego premiera K. Chytry plan się nie powiódł, ale widać niezbicie, jak niby-społeczne kampanie ujawniają swoje zdecydowanie politykierskie oblicze.

A przecież zdarza się także odwrotnie, czego najlepszym przykładem jawią się najnowsze filmowe hity Prawa i Sprawiedliwości, w których wszelako mnie osobiście brakuje dywanu - "Dywan jest symbolem domu, dom jest symbolem...

5766

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]