Reklama

Ładowanie...

Prawy podprogowy

09.10.2007
Czyta się kilka minut
Nic nie jest tym, czym się zdaje. Wie to morska świnka, wiedzą to dobrze Bracia, fundujący nam strzelaninę w gabinecie luster, coraz lepiej wiemy także i my. Nawet jeśli beza jest bezą, bezą, bezą, to pozory mylą, mylą, mylą.
P

Pamiętają Państwo, jak onegdaj minister Kaczmarek zachęcał nas do wymiany dowodów osobistych na nowe? Któż jest na tyle naiwnym, by dziś tak sądzić? Nawet pacholę dostrzeże z perspektywy czasu prawdziwy cel bombardowania narodu wymianą dokumentów. Mieliśmy do czynienia z podprogową kampanią wyborczą przyszłego naówczas, a dziś zdecydowanie niedoszłego premiera rządu odrodzenia narodowego. Kaczmarek bynajmniej nie zachęcał do wymiany dowodu, on dawał dowód gotowości wymiany przywódcy na nowego, lepszego premiera K. Chytry plan się nie powiódł, ale widać niezbicie, jak niby-społeczne kampanie ujawniają swoje zdecydowanie politykierskie oblicze.

A przecież zdarza się także odwrotnie, czego najlepszym przykładem jawią się najnowsze filmowe hity Prawa i Sprawiedliwości, w których wszelako mnie osobiście brakuje dywanu - "Dywan jest symbolem domu, dom jest symbolem...

5766

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]