Reklama

PRACA CHARYTATYWNA: morze kropel

PRACA CHARYTATYWNA: morze kropel

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Co zostało z papieskich wezwań do budowania w Polsce "wyobraźni miłosierdzia? Czy nie powinniśmy być dumni z osiągnięć polskiego Kościoła na polu dobroczynności?.
W

W archidiecezji przemyskiej kolęda może wkrótce przestać budzić skojarzenia z kopertami. Abp Józef Michalik zaapelował na początku roku, by księża skupili się na skuteczniejszej pomocy potrzebującym parafianom. O konieczności pomocy mieliby się dowiadywać właśnie podczas wizyt duszpasterskich. Metropolita zwrócił się także do osób zamożniejszych z prośbą o dzielenie się tym, co mają, z ubogimi - sponsorując obiady dzieciom lub wspomagając bez rozgłosu wątłe rodzinne budżety.

Po upadku lubelskiej fabryki Daewoo Motor Polska w końcu 2001 r. nie wypłacano zaległych pensji, a wiele rodzin zostało bez środków do życia. Abp Józef Życiński apelował wówczas o tworzenie parafialnych zespołów pomocy dla bezrobotnych. Ze zbiórek na tacę siedemnaście rodzin byłych pracowników Daewoo otrzymało przed Bożym Narodzeniem bezzwrotne pożyczki. Jednak, zdaniem arcybiskupa, pomoc...

5042

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]