Reklama

Poza kampanią

Poza kampanią

18.05.2010
Czyta się kilka minut
Nie sądzę, aby sam wybór prezydenta decydował o losie i przyszłości państwa. Może więc dlatego kampania nie zaprząta uwagi wszystkich Polaków.
Z

Zajmowanie się zaginionymi w momencie, w którym uwagę wszystkich zaprząta rozpoczynająca się właśnie kampania wyborcza, może się komuś wydać oderwaniem od rzeczywistości.

Tymczasem wcale nie jest pewne, że kampania wyborcza zaprząta wszystkich. Być może bardziej oderwani od rzeczywistości są ci, którzy traktują kampanię jako narodowy problem numer jeden. Nie ujmując niczego urzędowi prezydenta RP, warto pamiętać, że prezydent w Polsce nie jest królem i władcą poddanych. Oczywiście, jego funkcja nie sprowadza się do zasiadania pod żyrandolami i reprezentowania majestatu Najjaśniejszej RP. Od jego inicjatyw oraz od jego sprzeciwu lub aprobaty kolejnych ustaw, jego nominacji, a także od stylu sprawowania urzędu zależy w Polsce bardzo wiele. Czy prezydent odgrywa decydującą rolę w funkcjonowaniu państwa? Nie. Nowoczesne państwo jest strukturą złożoną z wielu...

3831

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]