Reklama

Ładowanie...

Postanowienie poprawy

28.04.2010
Czyta się kilka minut
Mam nadzieję, że wspólne przeżywanie katastrofy pod Smoleńskiem będzie kamieniem milowym na drodze pojednania polsko-rosyjskiego - powiedział bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
O

Od stycznia trwa oficjalny dialog Patriarchatu Moskiewskiego z Kościołem katolickim w Polsce. Jego celem jest opracowanie wspólnej deklaracji o pojednaniu. W wywiadzie udzielonym 22 kwietnia KAI bp Budzik stwierdził, że "nieznana wcześniej skala wyrazów współczucia i solidarności", których doznali po katastrofie smoleńskiej Polacy od Rosjan, niesie szansę na przyspieszenie dialogu.

Zwrócił uwagę na słowa najważniejszych polskich hierarchów. Przewodniczący KEP abp Józef Michalik mówił, że "dotąd znaliśmy życzliwość i wrażliwość rosyjskiego ludu, a teraz, po katastrofie pod Smoleńskiem, dowiedzieliśmy się, że współbrzmi z nią serdeczność i pomoc najwyższych przywódców Rosji". Kard. Stanisław Dziwisz wyraził nadzieję, że "tak jak pierwsza katastrofa katyńska nas rozdzieliła, (...) tak druga tragedia w tym miejscu może nas zbliżyć".

7 kwietnia,...

3069

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]