Reklama

Postanowienie poprawy

Postanowienie poprawy

28.04.2010
Czyta się kilka minut
Mam nadzieję, że wspólne przeżywanie katastrofy pod Smoleńskiem będzie kamieniem milowym na drodze pojednania polsko-rosyjskiego - powiedział bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
O

Od stycznia trwa oficjalny dialog Patriarchatu Moskiewskiego z Kościołem katolickim w Polsce. Jego celem jest opracowanie wspólnej deklaracji o pojednaniu. W wywiadzie udzielonym 22 kwietnia KAI bp Budzik stwierdził, że "nieznana wcześniej skala wyrazów współczucia i solidarności", których doznali po katastrofie smoleńskiej Polacy od Rosjan, niesie szansę na przyspieszenie dialogu.

Zwrócił uwagę na słowa najważniejszych polskich hierarchów. Przewodniczący KEP abp Józef Michalik mówił, że "dotąd znaliśmy życzliwość i wrażliwość rosyjskiego ludu, a teraz, po katastrofie pod Smoleńskiem, dowiedzieliśmy się, że współbrzmi z nią serdeczność i pomoc najwyższych przywódców Rosji". Kard. Stanisław Dziwisz wyraził nadzieję, że "tak jak pierwsza katastrofa katyńska nas rozdzieliła, (...) tak druga tragedia w tym miejscu może nas zbliżyć".

7 kwietnia,...

3069

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]