Reklama

Poślubione dżihadowi

19.10.2014
Czyta się kilka minut
Cała Francja szuka 26-letniej Hayat Boumediene, podejrzewanej o współudział w ataku terrorystycznym. Kim są kobiety dżihadu?
Hayat Boumediene
26-letnia Hayat Boumediene, żona Amedy'ego Coulibaly'ego, podejrzewana o wspieranie terrorystycznej działalności męża.
S

Są z Londynu, Glasgow, Manchesteru. Z dobrych szkół, zamożnych rodzin. Mają 15-18 lat. Uciekają z domu i odzywają się już z Syrii, by powiedzieć, że służą Allahowi i Państwu Islamskiemu.

„Jeśli nasza córka, która otrzymała w życiu wszystkie szanse i wolność, mogła się zradykalizować we własnym pokoju, to samo może zdarzyć się w każdej rodzinie” – stwierdził Muzaffar Mahmood, ojciec 20-letniej Aqsy z Glasgow.
Muzaffar Mahmood stracił już nadzieję, że jego córka kiedykolwiek wróci do domu. Aqsa opuściła Wielką Brytanię w zeszłym roku, pojechała do Syrii i tam poślubiła członka Państwa Islamskiego (wtedy jeszcze występującego pod nazwą Państwo Islamskie w Iraku i Syrii). Teraz w mediach społecznościowych udziela wskazówek innym dziewczynom, które chcą pójść w jej ślady.
Wcześniej dawała też inne rady. „Bierzcie przykład z waszych braci w Woolwich i Bostonie” – pisała na...

9880

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]