Reklama

Posiniaczeni

Posiniaczeni

25.03.2013
Czyta się kilka minut
Choć nie popełniamy ich na nowo, choć otrzymaliśmy już z nich rozgrzeszenie, wciąż powracają. Kłopoty mają z nimi spowiednicy i spowiadani. Grzechy uporczywe.
L

Ludwik, dlaczego ty jesteś w konfesjonale taki ważny? Zostaw Panu Bogu coś do zrobienia” – taka myśl przecięła kiedyś jedną ze spowiedzi, której słuchał o. Ludwik Wiśniewski. W książce i rozmowie z Bożeną Szaynok („Duszpasterz”, wyd. 2012) przyznał: uświadomiło mu to, że gdyby ksiądz w konfesjonale nie liczył na moc Bożą, to sama spowiedź byłaby nieporozumieniem.
Ale refleksja-pytanie o. Wiśniewskiego, paradoksalnie, jest równocześnie odpowiedzią na inne, pojawiające się podczas spowiedzi wątpliwości.
RANA I NIEPOKÓJ
Grzechy, których wyznanie jest warunkiem spowiedzi, są jak uderzenia pięścią.
Po grzechu jesteśmy posiniaczeni i poranieni – mówi ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Księży Salwatorianów w Krakowie. Siniaki na ciele prędzej czy później znikną. Rany po grzechach wywołują niepokój, zwłaszcza gdy nie znikają pomimo...

11926

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]