Reklama

Posiniaczeni

Posiniaczeni

25.03.2013
Czyta się kilka minut
Choć nie popełniamy ich na nowo, choć otrzymaliśmy już z nich rozgrzeszenie, wciąż powracają. Kłopoty mają z nimi spowiednicy i spowiadani. Grzechy uporczywe.
L

Ludwik, dlaczego ty jesteś w konfesjonale taki ważny? Zostaw Panu Bogu coś do zrobienia” – taka myśl przecięła kiedyś jedną ze spowiedzi, której słuchał o. Ludwik Wiśniewski. W książce i rozmowie z Bożeną Szaynok („Duszpasterz”, wyd. 2012) przyznał: uświadomiło mu to, że gdyby ksiądz w konfesjonale nie liczył na moc Bożą, to sama spowiedź byłaby nieporozumieniem.
Ale refleksja-pytanie o. Wiśniewskiego, paradoksalnie, jest równocześnie odpowiedzią na inne, pojawiające się podczas spowiedzi wątpliwości.
RANA I NIEPOKÓJ
Grzechy, których wyznanie jest warunkiem spowiedzi, są jak uderzenia pięścią.
Po grzechu jesteśmy posiniaczeni i poranieni – mówi ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Księży Salwatorianów w Krakowie. Siniaki na ciele prędzej czy później znikną. Rany po grzechach wywołują niepokój, zwłaszcza gdy nie znikają pomimo...

11926

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]