Reklama

Poseł Sasin wie

Poseł Sasin wie

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Sprawa odebrania dzieci rodzinie z Suwałk nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie tragiczny finał.
H

Historia zaczyna się pod koniec ubiegłego roku. Pięcio­osobowa rodzina – matka z czwórką dzieci, w tym 16-letnim Sebastianem – trafia do miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej, placówki, w której tymczasowo przebywają rodziny z problemami (przemoc, brak dachu nad głową). Sąd postanawia, że dzieci trafią do pieczy zastępczej. Po tym, jak kurator sądowy informuje o tym 16-letniego Sebastiana, chłopiec popełnia samobójstwo.
Blisko dwa tygodnie po tragedii wiemy jedno. Według ustaleń rzecznika praw dziecka chłopcu nie zapewniono żadnej opieki psychologicznej. Nie wiemy, czy decyzja sądu była jedyną przyczyną tragicznej decyzji chłopca, a także czy miała w ogóle uzasadnienie (tj. zagrożenie zdrowia lub życia dzieci).
Jak zwykle w podobnych sytuacjach, dają o sobie znać ci, którzy wiedzą wszystko. Wśród armii wyznawców teorii, że w Polsce masowo odbiera się dzieci „za biedę...

1879

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]