Reklama

Porządki w szafie. Jak pandemia zmieniła modę

16.05.2022
Czyta się kilka minut
To, co nosiliśmy w weekend, teraz nosimy na co dzień. Komfort stał się priorytetem, więc kupujemy dresy.
Warszawa, ul. Marszałkowska, maj 2021 r. ADAM CHEŁSTOWSKI / FORUM
M

Moda jest ważna, gdy o coś walczy – powiedziała mi kiedyś Barbara Hoff, słynna w czasach PRL projektantka. W ostatnich latach moda walczyła o przetrwanie i, jak się wydaje, wygrała. Warto zastanowić się, czy może zdziałać coś więcej. I jak to się ma do naszych szaf.

Katastrofa

„13 marca okazało się, że nie potrzebujemy już nowych ubrań” – napisał w 2020 r., na początku pierwszego lockdownu, dziennikarz i ekspert mody Michał Zaczyński. Pamiętamy tamtą wiosnę pewnie lepiej niż późniejszy lockdown, który trwał – w różnym natężeniu – od listopada do maja. Wtedy naprawdę zamknięto wszystko, nawet parki, lasy i plaże. Media donosiły o czystym niebie nawet nad Pekinem i wydawało się przez chwilę, że wprawdzie z ludźmi może być różnie, ale planeta odetchnie.

Przemysł odzieżowy ma w katastrofę klimatyczną poważny wkład – odpowiada za 10 proc. emisji gazów cieplarnianych...

9371

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]