Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Pomiędzy bóstwem a memem

Pomiędzy bóstwem a memem

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Od co najmniej roku narasta w nas poczucie odlepienia od utartych naszych własnych wyobrażeń, ot, choćby na temat władzy.
K

Kompletnie nie zdawaliśmy sobie sprawy, że oderwanie nastąpi akurat w tym miejscu. Mniemaliśmy naiwnie, że życie oderwie nas raczej od szeroko pojętej technologii, od wynalazków, od koryt, od oswojonych przez nas kosmosów, a może od mody. Nie. W tych przestrzeniach jesteśmy wyjątkowo gibcy i na czasie, mimo że przecież zgrzybienia nasze usprawiedliwiałyby widzenie co najmniej podwójne. Oto jednak czerpiemy sobie pełnymi garściami z osiągnięć cywilizacji, kupujemy sobie buciki zupełnie nieortopedyczne, a pyski nasze, aż miło, chłepcą z koryt wszelakich, mimo gróźb i niesympatycznych zapowiedzi.

Co zatem nas zaskoczyło i jakby obezwładniło? Sprawa Piotrowicza? No skądże, litości. Przecież mamy swoje lata i wiemy aż za dobrze, że opozycyjność prawdziwą w czasach przedmazowieckich uprawiało może dwieście osób w kraju całym. Reszta była co najmniej nienerwowa i raczej, tu cytat: „...

3915

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Rzec można, że zebrało się w czasach zamierzchłych kilku rosłych intelektem wielbicieli wspólnoty i wspólnie stworzyło nowy naród. Nowy naród nie przypomina w żaden sposób twory podobne z życia i z historii. Innymi słowy, ktoś poczytał o plemionach indiańskich i takowe chce wdrożyć w życie technologicznego człowieka w 2016 roku. Chcę stworzyć bajkę. Żyjmy w bajce. :-)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]