Reklama

Polska sobie, partie sobie

Polska sobie, partie sobie

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Podczas gdy Polacy - w niemal wszystkich dziedzinach życia - próbują z pożytkiem skonsumować przystąpienie do Unii Europejskiej, partie polityczne pierwszy rok obecności Polski we Wspólnocie zmarnowały.
N

Najlepiej pokazuje to koniec Unii Wolności. Rok temu w wyborach do Parlamentu Europejskiego partia dostała 8 proc. poparcia. “Wróciliśmy do polityki" - ogłosili liderzy UW. Potem miało być już tylko lepiej. Dobre skutki integracji miały zwiększać poparcie dla Unii Europejskiej, co z kolei powinno zaowocować wzrostem poparcia dla UW. I rzeczywiście: wszystkie raporty pokazują, że skutki wejścia do UE są dobre, a poparcie dla integracji rośnie. Tylko poparcie dla UW znów spadło poniżej 5 proc. W efekcie partia ta została zmuszona do kroku, który wcześniej potępiała, gdy czynili go inni: zmiany szyldu.

Dlaczego poparcie dla UE sięgające dziś 70 proc. nie przekłada się na poparcie dla partii najbardziej prounijnej?

- UW wykorzystała wybory europejskie. Dzięki nieobecności w Sejmie wystawiła wspaniałych historycznych przywódców. Miała dobrą...

15021

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]