Reklama

Polska jest kobietą

Polska jest kobietą

13.12.2006
Czyta się kilka minut
rys. M. Owczarek
A

ANNA MATEJA: - Prof. Ewa Łętowska, komentując podejrzenia o molestowanie seksualne kobiet w Samoobronie, powiedziała: "Jak można głosić pogląd, że kobieta, która dostanie niemoralną propozycję, powinna z tym natychmiast biec do prokuratora? Przecież zostałaby tam wyśmiana!". Jak Pani ocenia szanse obrony kobiet przed molestowaniem w pracy czy wykorzystywaniem zależności służbowej?

JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA: - Nie mam złudzeń. Gdy rozpoczęła się sprawa o molestowanie seksualne w Samoobronie, zapytałam Państwową Inspekcję Pracy, ile otrzymali w tym roku zgłoszeń molestowania seksualnego w pracy. Okazało się, że pięć.

- Pięć?!

- Pięć. Dla porównania podam, że zgłoszeń mobbingu było ponad trzysta. A wydawałoby się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by złożone w pracy "niemoralne propozycje" ścigać. Art. 199 kodeksu karnego przewiduje...

14409

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]