Reklama

Polska ery rozumu

Polska ery rozumu

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Zapomnijcie o wszystkim, co dotąd słyszeliście o piłkarzach – i nie tylko piłkarzach – naszej reprezentacji. Tu zaszła zmiana.
Robert Lewandowski na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Arłamowie, 26 maja 2016 r. Fot. Łukasz Grochala / CYFRASPORT / FORUM
K

Kiedy na zgrupowaniach przed Euro 2016 odkrywałem, ilu kadrowiczów stale współpracuje z psychologiem – także tych młodziutkich, jak 22-letni Piotr Zieliński – w pierwszym odruchu nie mogłem uwierzyć, że takiej opieki masowo potrzebują akurat oni. Oddychający na co dzień świeżym powietrzem i świeżo skoszoną trawą, poznający świat, zamożni, spełniający się zawodowo, jeszcze rozentuzjazmowani i niezagrożeni wypaleniem. Później jednak zrozumiałem, że oni nie tyle rozwiązują problemy, ile usiłują podnieść swoją wydajność do maksimum. Wynajmują raczej nie terapeutów, lecz coachów, oczywiście osobistych, żeby zgodnie z przykazaniami epoki – w której postępować moralnie oznacza przede wszystkim realizować siebie – nie zaniedbać w pędzie do sukcesu żadnego drobiazgu. Szukając granic swoich możliwości.

Twarz z billboardu

Reprezentacja Polski ma oczywiście twarz...

7507

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

...ciekawe, jaką walutę miał na myśli, skoro wszystkie waluty świata, to bezparytetowe "mięczaki"?

Lewandowski a potem długo długo nic

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]