Reklama

Polityka kadrowa IV RP

Polityka kadrowa IV RP

03.01.2007
Czyta się kilka minut
Głosiciele hasła "Balcerowicz musi odejść!" popadli w poważne problemy ze znalezieniem jego następcy po terminowym i z dawna wiadomym zakończeniu kadencji prezesa NBP. Okazało się, że w ciągu kilku lat dążenia do pozbycia się Balcerowicza z polskiego życia publicznego nie mieli w zanadrzu nikogo na jego miejsce. Teraz odbywa się szukanie na łapu-capu kogokolwiek, kto by się nadawał. Sprawa nie jest prosta, bo kandydat musiałby posiadać dwie cechy: merytoryczne umiejętności oraz zaufanie braci Kaczyńskich. Wypełnienie tych wymogów wydaje się nieosiągalne, co sugeruje, że wzajemnie się one wykluczają. To nic zaskakującego, skoro usłyszeliśmy już, że fachowcy wywodzą się z PRL lub III RP.
W

W czasie gorączkowego poszukiwania kandydata na zwalniające się stanowisko prezesa banku centralnego trwało chaotyczne szukanie stanowiska dla Kazimierza Marcinkiewicza. Problem w tym, że człowiek obdarzany największym społecznym zaufaniem, nie posiada zaufania ze strony Jarosława Kaczyńskiego, który źle znosi w swoim otoczeniu osoby mogące się wybić na polityczną samodzielność, a Marcinkiewicza uważa za potencjalnego konkurenta do przywództwa. Były premier otrzyma więc stanowisko prezesa największego banku detalicznego, do czego nie ma wymaganych kwalifikacji. W tym przypadku mamy zatem do czynienia z kandydatem, który nie ma ani umiejętności, ani zaufania braci Kaczyńskich, a dla jego nominacji trzeba będzie złamać lub przynajmniej nagiąć procedury.

Po kilku latach utyskiwania na Balcerowicza i zapewniania, że jest wielu fachowców, którzy lepiej od niego...

1240

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]