Reklama

Ładowanie...

Polański w Krakowie

Polański w Krakowie

23.10.2017
Czyta się kilka minut
W rodzinnym mieście reżysera powstaje film dokumentalny poświęcony jego dzieciństwu.
ROBERT SŁUSZNIAK / KRKFILM
R

Reżyseruje go Mateusz Kudła, reporter TVN 24, nagradzany dokumentalista. Główny bohater zaproponował twórcy, by w filmie wystąpił również Ryszard Horowitz, fotograf i przyjaciel z dzieciństwa. Poznali się w krakowskim getcie. Horowitz przeżył, bo znalazł się na „liście Schindlera”, Polańskiego od wywozu do Auschwitz uratowała chłopska rodzina. Nie widzieli się od 60 lat. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]