Reklama

Polański w Krakowie

Polański w Krakowie

23.10.2017
Czyta się kilka minut
W rodzinnym mieście reżysera powstaje film dokumentalny poświęcony jego dzieciństwu.
ROBERT SŁUSZNIAK / KRKFILM
R

Reżyseruje go Mateusz Kudła, reporter TVN 24, nagradzany dokumentalista. Główny bohater zaproponował twórcy, by w filmie wystąpił również Ryszard Horowitz, fotograf i przyjaciel z dzieciństwa. Poznali się w krakowskim getcie. Horowitz przeżył, bo znalazł się na „liście Schindlera”, Polańskiego od wywozu do Auschwitz uratowała chłopska rodzina. Nie widzieli się od 60 lat. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ale pani Dziewit-Meller pewnie nie odpuści.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]