Reklama

Poemat nadrealistyczny

Poemat nadrealistyczny

08.02.2004
Czyta się kilka minut
Mimo iż mam za sobą wielokrotną lekturę “Lalki" Prusa i “Ferdydurke" Gombrowicza, obcowanie z poezją Sępa-Szarzyńskiego i Mirona Białoszewskiego, czytałem autorów takich jak Stanisław Przybyszewski, Roman Ingarden czy Jadwiga Staniszkis, należę dziś do tej wielkiej rzeszy współczesnych Polaków, czytających lecz niezdolnych do zrozumienia prostego tekstu w gazecie.
Z

Z tego przykrego faktu zdałem sobie sprawę 21 stycznia tego roku biorąc do ręki “Pracę i naukę", dodatek do “Życia Warszawy" z tamtego dnia. Najpierw nie zrozumiałem, o kogo chodzi w poszukiwaniu “Handlowca do spraw usług integracyjnych. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za sprzedaż usług integracyjnych do klientów biznesowych". Wśród wymagań wymieniono: “Doświadczenie w sprzedaży w branży usług integratorskich". Nie zdając sobie sprawy, czym są usługi integracyjne, nie wiem też, czy się czymś różnią od usług integratorskich? Nie wiem i nie umiem się domyśleć, o co chodzi poszukującym pracowników niemal na wszystkich - jest ich ponad czterdzieści - stronach “Pracy i nauki".

Oto kilka przykładów, w skromnym tylko stopniu poświadczających ograniczenie mego umysłu:

A) Inżynier procesu enkapsulacji

B) Nauczyciel...

5639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]