Reklama

Ładowanie...

Poemat nadrealistyczny

08.02.2004
Czyta się kilka minut
Mimo iż mam za sobą wielokrotną lekturę “Lalki" Prusa i “Ferdydurke" Gombrowicza, obcowanie z poezją Sępa-Szarzyńskiego i Mirona Białoszewskiego, czytałem autorów takich jak Stanisław Przybyszewski, Roman Ingarden czy Jadwiga Staniszkis, należę dziś do tej wielkiej rzeszy współczesnych Polaków, czytających lecz niezdolnych do zrozumienia prostego tekstu w gazecie.
Z

Z tego przykrego faktu zdałem sobie sprawę 21 stycznia tego roku biorąc do ręki “Pracę i naukę", dodatek do “Życia Warszawy" z tamtego dnia. Najpierw nie zrozumiałem, o kogo chodzi w poszukiwaniu “Handlowca do spraw usług integracyjnych. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za sprzedaż usług integracyjnych do klientów biznesowych". Wśród wymagań wymieniono: “Doświadczenie w sprzedaży w branży usług integratorskich". Nie zdając sobie sprawy, czym są usługi integracyjne, nie wiem też, czy się czymś różnią od usług integratorskich? Nie wiem i nie umiem się domyśleć, o co chodzi poszukującym pracowników niemal na wszystkich - jest ich ponad czterdzieści - stronach “Pracy i nauki".

Oto kilka przykładów, w skromnym tylko stopniu poświadczających ograniczenie mego umysłu:

A) Inżynier procesu enkapsulacji

B) Nauczyciel...

5639

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]