Reklama

Pobudzać i nie brawurować

Pobudzać i nie brawurować

03.03.2009
Czyta się kilka minut
Na 50-lecie istnienia wydawnictwa Znak ks. Adam Boniecki rozmawia z Jackiem Woźniakowskim.
K

Ks. Adam Boniecki: Jacku, jesteś nestorem polskich wydawców. Kierowałeś wydawnictwem Znak od 1959 r., lat trzydzieści z górą. Zaczynaliście w PRL-u, w pierwszym roku działalności wydaliście trzy tytuły. W czasie, który określasz w swojej książce jako "paskudny dla Polski i środowiska »Znaku« i »Tygodnika Powszechnego«" - w końcu lat 80. - zatwierdzono wam 32 tytuły. Dziś Znak jest jednym z największych i najbardziej znanych wydawnictw w Polsce. Czy ten przełom nastąpił jeszcze za Twoich czasów?

Jacek Woźniakowski: Nie, te ogromne nakłady, po 100 tys. sprzedaży książki rocznie, to dopiero moi następcy.

Czy rozpoznajesz siebie, swoją filozofię w dzisiejszym Znaku?

Nie jestem w stanie powiedzieć. Nie wiem, właściwie prawie nie czytam. To w tej chwili ocenić o wiele trudniej. Wtedy...

6984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]