Reklama

Plarip, syn Plawianta

Plarip, syn Plawianta

24.11.2009
Czyta się kilka minut
Dla większości Polaków położona na Śląsku Pszczyna kojarzy się z pięknym pałacem i jednym z najciekawszych założeń parkowych w kraju. Mało kto wie, że miasto może też pochwalić się sięgającą XIX wieku tradycją hodowli żubrów.
P

Pokazowa Zagroda Żubrów funkcjonuje w Pszczynie od czerwca 2008 roku. Na powierzchni około 10 hektarów zlokalizowanych w zabytkowym parku powstała infrastruktura, która umożliwia turystom bliski kontakt z tymi potężnymi zwierzętami przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa. - Pomysł utworzenia hodowli otwartej dla turystów zrodził się już pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia - opowiada Jacek Patyk, prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. - Istniejąca na naszym terenie hodowla żubrów w Jankowicach była zamknięta dla osób z zewnątrz, więc nie mogliśmy pokazywać jej turystom. Stąd na Radzie Liderów Lokalnych powstała koncepcja utworzenia w Pszczynie ośrodka turystycznego z żubrami jako główną jego atrakcją. Koncepcja została poparta przez Radę Miasta i już w 1999 roku otrzymano pozwolenie na budowę.

Całkowity koszt...

8528

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]