Reklama

Piwnice wciąż gniją

Piwnice wciąż gniją

30.03.2003
Czyta się kilka minut
Kiedy biskupi na kolanach przepraszali Boga za zbrodnię w Jedwabnem, pod podłogą tego samego kościoła Wszystkich Świętych sprzedawano antykościelną i antysemicką literaturę. Sprzedaje się ją do dziś - mimo wysiłków dziewiętnastoletniej studentki teologii. Oto jej opowieść.
T

To zaczęło się w maju 2001, na spotkaniu zorganizowanym przez „Więź” o „Dabru Emet” (deklaracja ogłoszona przez grupę żydowskich uczonych z USA, wzywająca Żydów do zrewidowania swojego myślenia o chrześcijanach i chrześcijaństwie - zob. www.tygodnik.com.pl/archiwum „Od Dabru Emet do Świętego Przymierza”). Tam pierwszy raz ktoś wspomniał o Księgarni Patriotycznej „Antyk”, mieszczącej się w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim. Będąc kolejnym razem na Twardej, gdzie mieszczą się synagoga i Fundacja Laudera (to dwa kroki od Placu Grzybowskiego) - sprawdziłam. Nie przypuszczałam, że będzie tam aż tak okropnie. Ogromna ilość antysemickich, ksenofobicznych, antyunijnych i sporo antykościelnych (bo za takie uznałam dziwaczne spekulacje o biskupach) książek i czasopism. Wśród nich pismo „Szczerbiec” (znajomi twierdzą, że czytają to skini) oraz „ideowo poprawne”...

21987

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]