Reklama

Pielęgnowanie seksu

Pielęgnowanie seksu

15.07.2008
Czyta się kilka minut
O. Mirosław Pilśniak OP, duszpasterz małżonków: Znam ludzi, którzy widzą sens czystości małżeńskiej i mówią o niej jako o wielkiej wartości. Dostają dzięki niej coś, czego nie zamieniliby na nieskrępowaną radość z seksu.
T

Tomasz Ponikło: Piękne czasy: dzięki prezerwatywom można w pełni wykorzystać Boży dar seksualności.

O. Mirosław Pilśniak OP: Katolicy mają z prezerwatywą kłopot. Często słyszę pytania, czy na pewno w jej używaniu jest jakieś zło.

A jest?

Jeżeli Kościół głosem pięciu kolejnych papieży odrzuca antykoncepcję, to - jak podkreśla bp Andreas Laun - nie jest możliwe, żeby Duch Święty dopuścił, aby wprowadzali wiernych w błąd. To pobożny argument, ale do mnie trafia. Tym bardziej że Paweł VI i Jan Paweł II odrzucają antykoncepcję, patrząc na nią inaczej niż poprzednicy.

Dlaczego?

Widzą w antykoncepcji nadużycie ciała i zakwestionowanie prawdy o człowieku, który czasem jest płodny, czasem nie.

Od 18 lat współpracuję z małżonkami w ruchu "...

9855

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]